logo

Welcome Guest! To enable all features please Giriş or Kayıt.

Bildirim

Icon
Error

Ayarlar
Son mesaja git Go to first unread
tarikcnd  
#1 Gönderildi : 30 Ocak 2015 Cuma 18:25:18(UTC)
tarikcnd

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
Katılan: 30.01.2015(UTC)
Turkey

1 Kere Teşekkür Etti.
Merhabalar Mehmet Bey. Bendeniz iş zekası alanında kariyer yapmak istiyen 22 yasında bir gencim. Bir yazılım şirketinde junior c# devoloper olarak çalısıyorum. Ayrıca c derneğinde mssql server eğitimi alıyorum. Çalıstıgım yer var olan sql server bilgilerimi pekiştiriyor durumda fakat iş zekası alanında kendimi geliştirmek için hangi konular üzerinde kendimi geliştirmem gerekiyor. Ayrıntılı bir biçimde yazarsanız benim gibi aklında soru işareti olan kardeslerimide aydınlatmıs olacaksınız. mssql serverden sonra takip etmem gereken yol haritası nedir? (Bu sekilde samimi biçimde soru sormamın nedeni gerek youtubedeki gerek formunuzdaki insanlara karşı olan sıcak kanlılıgınızdan dolayıdır. Bunun için hosgorunuze simdiden sıgınırım:))

Düzenle Kullanıcı Tarafından 30 Ocak 2015 Cuma 22:31:06(UTC)  | Sebep: Sebep Bildirilmesi

mehmetzekikir  
#2 Gönderildi : 31 Ocak 2015 Cumartesi 13:38:58(UTC)
mehmetzekikir

Sıralama: Administration

Gruplar: Administrators
Katılan: 6.05.2014(UTC)

19 Kere Teşekkür Etti.
152 Mesajına Toplam 253 Kere Teşekkür Edildi.
Originally Posted by: tarikcnd Go to Quoted Post
Merhabalar Mehmet Bey. Bendeniz iş zekası alanında kariyer yapmak istiyen 22 yasında bir gencim. Bir yazılım şirketinde junior c# devoloper olarak çalısıyorum. Ayrıca c derneğinde mssql server eğitimi alıyorum. Çalıstıgım yer var olan sql server bilgilerimi pekiştiriyor durumda fakat iş zekası alanında kendimi geliştirmek için hangi konular üzerinde kendimi geliştirmem gerekiyor. Ayrıntılı bir biçimde yazarsanız benim gibi aklında soru işareti olan kardeslerimide aydınlatmıs olacaksınız. mssql serverden sonra takip etmem gereken yol haritası nedir? (Bu sekilde samimi biçimde soru sormamın nedeni gerek youtubedeki gerek formunuzdaki insanlara karşı olan sıcak kanlılıgınızdan dolayıdır. Bunun için hosgorunuze simdiden sıgınırım:))

Merhabalar Tarık Bey, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, zaten forumun amacı insanları kırmadan güzel bir biçimde tecrubelerimizi aktarmak. O yüzden elimden geldiğince her türlü tecrubemi paylaşmak benim için hem mutluluk hemde güzel ülkemiz için bir hizmet hemde Hakka ibadettir.

Size ve gibi güzel gençlere nacizane tavsiyem, öncelikle sqllinizi yapabildiğiniz en iyi seviyeye çıkarmaktır,

Öğrenilmesi ve ulaşılması kolay olduğu için Microsoft ürünlerinden başlamanızı tavsiyederim, Sql den sonra sırası ile

SSRS
SSIS
SSAS i iyice öğrenmeniz lazım ,

Bunları öğrendiğinizde piyasada rahatlıkla iyi ücretlere iş bulabilirsiniz

Daha sonra ihtiyaca göre Raporlama için Business Object yada oraclein raporlama toolu

Etl için ise Informatica yada Oracle etl toolu olan Odi yi tavisye ederim ,

Ama ne yazıkki microsoft dısındaki ürünleri kolaylıkla temin edemeyeceğinizden muhtemelen girdiğiniz yeni işlerde bunları görme sansı bulacaksınız,

O yüzden microsfostla baslamanızı siddetle tavsiye ederim
Sql Server 2016 Eğitimiz 19 Mayıs tarihinde başlayacaktır. 32 Saat Olup Ücret 1450 TL + KDV'dir. Kayıt ve ayrıntılar için tıklayınız

twitter.com/dbakademi
Dua ve teşekkür en büyük servetlere bedel...
thanks mehmetzekikir: 1 Kişi mesajın için Teşekkür Etti.
tarikcnd 31.01.2015(UTC) tarihinde

Bu konudaki kullanıcılar
Guest
Forumu Atla  
Bu foruma yeni konular postalayamazsınız.
Bu forumda ki konulara yeni posta gönderemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı düzenleyemezsiniz.
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy veremezsiniz.